Wodospady KRKA

Kilka słów na temat parku, odwiedziłem go dwa razy i muszę przyznać, robi wrażenie, może nie tak duże, jak Jeziora Plitvickie, ale sam park ma tę przewagę, że podczas upałów można się tam wykąpać i to jest bardzo duży plus. Także pamiętajcie, jeżeli wybieracie się na zwiedzanie Wodospadów KRKA koniecznie zabierzcie ze sobą kąpielówki, stroje kąpielowe, ręczniki, kocyki itp. rzeczy. No i pamiętajcie Wodospady KRKA to jeden z chorwackich parków narodowych, więc trzeba umieć odpowiednio się zachować.

Terytorium tego parku narodowego jest jednym z najbardziej znanych regionów naturalnych Chorwacji. A Skradin to główne miejsce wypadowe jak i siedziba parku. To tam większość turystów zaczyna zwiedzanie KRK.

Park Narodowy „Krka” powstał w 1985 i jest siódmym parkiem narodowym tego pięknego państwa. Jeżeli chodzi o powierzchnię liczy sobie 111 km2.

Jeżeli chodzi o florę to na obszarze Parku Narodowego KRKA sklasyfikowano 860 rodzajów i podrodzajów roślin. Co do fauny to w Rzece Krka żyje 18 rodzajów ryb, wśród których jest 10 bardzo rzadkich gatunków. Wśród ssaków najbardziej cenna jest fauna nietoperzy (sklasyfikowano aż 18 gatunków).

Cennik wstępu do parku obrazuje poniższa tabelka

cennik-indiwudualny-KRK

Poniżej mapka parku i galeria moich zdjęć

Mapa-KRK

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ten wpis - pomożesz kształtować zawartość mojego bloga
Ocena: 4.6/5 (liczba ocen: 15)

122 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *