Internet 4G w Chorwacji

Jeżeli odpoczywając na plażach w Chorwacji odczuwacie brak kontaktu ze światem (telefon, internet) to ten artykuł- poradnik dedykuję Wam. A więc zaczynamy, trzy lata temu w artykule "Tani internet w Chorwacji" pisałem o możliwości korzystania z połączeń internetowych korzystając z pakietu firmy VIP (oferta tej firmy dalej jest aktualna), w tym artykule napiszę Wam jak korzystać z szybkiego internetu 4G (do 75 Mbit/s) wykorzystując pakiet firmy T-Mobile.

Ja skorzystałem z 7 dniowego startera tej firmy UNLIMITED SURFING IN CROATIA płacąc za niego 85 kun (11 EUR), w zależności od kursu około 51 zł (kurs kuny 0,6 zł taki policzyłem, u niektórych może być taniej). 80 kun to cena za 7 dniowy czas korzystania z szybkiego internetu, oczywiście bez limitu, a 5 kun pozostaje na Waszym rachunku do późniejszego wykorzystania (doładowania, zmiana planu, taryfy itp.).

zestaw T-Mobile

Zestaw ten zawiera kartę SIM uniwersalną czyli 4 w 1:

  • SIM Standard
  • SIM Mini
  • SIM Micro
  • SIM Nano

karta SIM T-Mobile

instrukcję obsługi, jest również w języku polskim oraz pudełko. Wystarczy tylko wyłamać odpowiedni rozmiar, i włożyć do swojego urządzenia, ja skorzystałem z wersji Mini, bo taki format pasował do mojego bezprzewodowego routera LTE Huawei E5372, którego zakupiłem w Play.

Cała procedura aktywacji jest banalnie prosta, wystarczy włożyć kartę SIM do telefonu, routera, nawiązać połączenie i to wszystko. Mając telefon z możliwością dzielenia się internetem tzw. Mobile Hot Spot lub bezprzewodowy router, o którym pisałem wyżej możemy sygnał WiFi przekazać komu tylko chcemy za darmo lub odpłatnie (dobra alternatywa dla znajomych, wypoczywających razem z Wami) wtedy koszt zakupu startera rozbijamy na dwie, trzy lub cztery rodziny.

Mając w Chorwacji szybki internet możemy go wykorzystać wszędzie gdzie tylko dociera sygnał z T-Mobile, a pokrycie ma ogromne i oczywiście do różnych celów, surfowania w sieci i taniego dzwonienia, o którym pisałem w tym poradniku "Tanie połączenia telefoniczne z Chorwacji do Polski – poradnik".

Po zakończeniu okresu 7 dniowego możemy go przedłużyć na następny okres lub zakończyć (instrukcja przedłużenia jest opisana po polsku w dołączonej książeczce). Miłego surfowania. Aha jeszcze jedno ten starter możemy również wykorzystać do dzwonienia, opłata za połączenie 0,39 kun.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ten wpis - pomożesz kształtować zawartość mojego bloga
Ocena: 4.2/5 (liczba ocen: 20)

30 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *