Fish piknik i zwiedzanie Archipelagu Kornati – Chorwacja

Chorwacja – 2 sierpnia 2011 jest godzina 8:00 wypływamy (dwie rodziny moja: żona i dwie córki i Adama: żona i młodsza córka, starsza została w Rogoźnicy) statkiem wycieczkowym o nazwie SPLIT, na fish piknik w rejon Parku Narodowego Kornati (Archipelagu Kornati) liczącego 89 wysp o łącznej powierzchni około 320 km2.

fish picnic Chorwacja 2011

Pakujemy się na krypę i wypływamy jest parę minut po ósmej. Morze spokojne przepływamy obok wysepki i naszym oczom ukazuje się Rogoźnicka plaża Sepurine.

 plaża Sepurine Rogoźnica 2011

rejs na Archipelag Kornati

Płyniemy dalej, mijamy okoliczne wyspy i wysepki, stały ląd chorwacki oddala się, przepływając obok jednej z nich zauważam fortyfikacje obronne (schrony i jakieś  umocnienia).

 rejs na Archipelag Kornati

rejs na Archipelag Kornati

fortyfikacje na wyspie

Kilka chwil później kapitan statku krzyczy "po lewej delfiny" wszyscy rzucają się do burty, ja za kamerę, dwa delfiny wynurzyły się, zrobiły skok i tyle było je widać, oczywiście nie zdążyłem z kamerą. Do końca podróży nigdzie nie zauważyłem ani jednego delfina, szkoda.   W końcu dopływamy do Kornati, wysepki wynurzające się z wody, chrakterystyczne, jasne stożkowe kształty, wyglądają jak piramidy egipskie, jak się okazało jest to wyspa Zirje, tam dobijamy do brzegu, a właściwie do burty innego stateczku wycieczkowego, przechodzimy przez niego i już jesteśmy na lądzie, mam trzy godziny czasu na zwiedzanie itp. czynności. Wpierw poszedłem z rodziną i znajomymi na plażę, tam rozlokowaliśmy się, a następnie poszedłem zdobyć szczyt Iwo Jima (czyt. Iwo Dżima) tak sobie zapamiętałem ten szczyt z dużą flagą Chorwacji. Kilka minut podejścia pod górę i …. Widoki bajka, białe skały na tle granatowo-lazurowego morza wyglądały prześlicznie. to be continued …

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ten wpis - pomożesz kształtować zawartość mojego bloga
Ocena: 4.5/5 (liczba ocen: 34)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *